Wybierając szkołę dla swoich dzieci, niezależnie od etapu ich edukacji, niezmiernie ważnym czynnikiem decyzyjnym jest to, jakie umiejętności językowe będą posiadały po jej ukończeniu. Dobra znajomość języka angielskiego to nie tylko otwarte drzwi do podróżowania po całym świecie, ale także możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy.

 

W Thames British School Warsaw realizujemy brytyjski program nauczania, całkowicie zanurzając naszych uczniów w międzynarodowym, anglojęzycznym środowisku. Nauka języka angielskiego ma szczególnie duże znaczenie w przypadku dzieci, ponieważ nie tylko ich poszerza horyzonty i ułatwia zdobywanie nowych informacji, ale również przychodzi im znacznie łatwiej, niż dorosłym. Zobacz, dlaczego warto postawić na naukę języka angielskiego w szkole międzynarodowej.

 

  1. Otwarte drzwi do najlepszych uniwersytetów na całym świecie.

Uczniowie kończący Thames British School Warsaw mogą się pochwalić wysokim poziomem znajomości języka angielskiego, co często otwiera drzwi do uniwersytetów na całym świecie. Oxford, Cambridge, Harvard i MIT to tylko niektóre z renomowanych uniwersytetów znajdujących się w czołówce światowej ligi edukacyjnej, które wymagają od przyszłych studentów biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim.

 

Oczywiście, po studiach na jednym z takich uniwersytetów, studenci są przygotowani do rozpoczęcia kariery w międzynarodowych i renomowanych miejscach pracy. CV z Cambridge czy Harvardem ułatwia zdobycie zatrudnienia i może też wiązać się z pozyskiwaniem wartościowych kontaktów zawodowych już na etapie nauki.

 

  1. Język angielski otwiera dostęp do ponad 60% zawartości Internetu

Około 60%, czyli w przybliżeniu 6 milionów z 10 milionów najpopularniejszych witryn internetowych na świecie, jest napisanych w języku angielskim. Co ciekawe, drugi najpopularniejszy język online (rosyjski) odpowiada jedynie za 6% zawartości sieci.

 

Solidna znajomość języka angielskiego pozwala uczniom korzystać ze znacznie większej ilości wiedzy i zasobów intelektualnych. Język angielski otwiera także drzwi do nawiązywania kontaktów zawodowych i prywatnych na całym świecie, co może się przełożyć nie tylko na ciekawsze życie prywatne, ale także łatwiejsze zatrudnienie za granicą.

 

  1. Angielski, jako język globalny dzisiejszego świata, jest niezbędny do zatrudnienia w najlepszych międzynarodowych korporacjach.

Odkąd podczas II wojny światowej język angielski zastąpił francuski jako język dyplomacji, uznano go za globalny język biznesu, handlu, nauki, medycyny, lotnictwa, komputerów, turystyki oraz wielu innych kluczowych branż. Obecnie nie ma wątpliwości, że nauka w renomowanej szkole międzynarodowej Thames British School Warsaw umożliwia łatwiejszy rozwój w tych dziedzinach.

 

Po ukończeniu brytyjskiego programu nauczania wielu absolwentów Thames British School Warsaw podejmuje pracę w międzynarodowych firmach, co jeszcze bardziej ułatwia dalsze podnoszenie poziomu języka angielskiego, z jakim absolwenci opuszczają mury Thames British School Warsaw.

 

  1. Język angielski daje dostęp do wspaniałego świata rozrywki

Wiele nagradzanych na całym świecie filmów, bestsellerowych książek i muzyki popularnej jest publikowanych i produkowanych w języku angielskim. Część jest oczywiście tłumaczonych na język polski, ale nie wszystkie.

 

Ucząc się języka angielskiego, uczniowie lepiej rozumieją różne kultury leżące u podstaw tego języka i mogą w pełni zanurzyć się w bogactwie globalnego krajobrazu medialnego języka angielskiego.

 

Cztery powody, które omawiamy w tym artykule, są wystarczające, aby rozważyć naukę w międzynarodowej szkole podstawowej, jako dobrą alternatywę dla polskich szkół publicznych. Jeśli zastanawiasz się nad posłaniem swojego dziecka do szkoły międzynarodowej, zobacz, jak w Thames British School Warsaw wygląda nauka angielskiego.

 

Jak wygląda nauka angielskiego w międzynarodowej szkole Thames British School Warsaw?

W Thames British School Warsaw w pełni rozumiemy, że angielski może też nie być ojczystym językiem naszych uczniów (chociaż nasza szkoła oferuje międzynarodowe środowisko edukacyjne, to wielu uczniów od urodzenia mówi w języku polskim). Dlatego uważnie monitorujemy oraz rozwijamy ich umiejętności i kompetencje językowe, tworząc jednocześnie wciągający i satysfakcjonujący program edukacyjny, ściśle zgodny z brytyjskim programem nauczania. Dzięki takiemu podejściu nasi uczniowie w bardzo krótkim czasie stają się swobodnymi użytkownikami języka angielskiego, a naukę kończą, posługując się angielskim na poziomie C1.

Staramy się zapewnić uczniom, niezależnie od ich pochodzenia, narodowości czy wieku, tętniące życiem, kreatywne środowisko nauki, które zachęca do rozwoju i pobudza ich ciekawość i zainteresowania. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszej międzynarodowej szkole i odkryć fascynujące możliwości, jakie czekają na przyszłość Twojego dziecka!