Arytmetyka mentalna Abakus Europe Polska

Arytmetyka mentalna - to sprawdzona metoda rozwijania zdolności akademickich dziecka i kreatywnego myślenia w sposób wyważony, pozwalający mu osiągnąć pełny potencjał intelektualny.

Na początku kursu dzieci używają liczydła do nauki niezbędnych technik. Później dzieci uczą się wykonywania obliczeń w głowie, tworząc mentalny obraz liczby na liczydle i mogą wykonywać wszystkie operacje matematyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) z uwzględnieniem dowolnych liczb.

Robotyka

Robooky Robotics to gałąź technologii zajmująca się wykonywaniem, programowaniem i projektowaniem robotów. Kursy robotyki nauczą dzieci ważnych pojęć z zakresu inżynierii i fizyki, pozwolą im eksperymentować ze swoimi pomysłami, wystawią je na proces projektowania produktu do wykonania określonej pracy i pokażą, że niejednokrotnie istnieje więcej niż jedno poprawne rozwiązanie tego samego problemu.

Pracując w zespołach projektowych, uczniowie wcielają się w inżynierów. Razem zbudują i zaprogramują swojego robota, aby sprostał wyznaczonemu wyzwaniu.

Kodowanie

Kodowanie lub programowanie komputerowe to proces twórczy, który programiści wykonują, aby powiedzieć komputerowi, jak wykonać zadanie. U podstaw polega na pisaniu programów komputerowych z wykorzystaniem języków programowania. Kursy programowania dla dzieci z wykorzystaniem gier, aplikacji i innych projektów skoncentrowanych na dzieciach to podejście oparte na badaniach, które, jak udowodniono, uczą umiejętności w świecie rzeczywistym w sposób, który angażuje uczniów.

Kodowanie dla dzieci zaczyna się od programowania wizualnego typu „przeciągnij i upuść”. Po opanowaniu podstaw dzieci mogą przejść do bardziej tradycyjnych języków programowania.

Gry Brain Fitness

Gry Brain Fitness to wspaniały sposób na pobudzanie mózgu, mogą poprawić szybkość myślenia i pamięć. Te gry opierają się na logice, umiejętnościach słownych, matematyce i nie tylko.

Te gry są również zabawne. Wierzymy, że grywalizacja sprawia, że ​​proces uczenia się jest bardziej znaczący i motywujący. Dlatego przez cały kurs korzystamy z różnych gier planszowych, ruchu fizycznego i gier logicznych. Każda gra została przetestowana przez nasz zespół, aby upewnić się, że spełnia nasze wysokie standardy.

Szachy

Nasz program obejmuje lekcje w klasie, pracę w grupach, indywidualne rozwiązywanie problemów i różne formy gry turniejowej w celu wzmocnienia i oceny umiejętności szachowych na każdym poziomie umiejętności. Najważniejsze jest, aby dzieci były zakwalifikowane na odpowiednim poziomie, aby zapewnić maksymalne korzyści z programu.

Absolwenci programu uczą się pełnego zakresu umiejętności taktycznych; zapoznają się z teorią gry początkowej, środkowej i końcowej; potrafią dogłębnie analizować grę własne i innych; znają pojęcia szachowe; i wreszcie znają zakres dostępnych zasobów, aby nadal ulepszać swoją grę po zakończeniu zajęć.

Muzyka instrumentalna - gitara, fortepian i perkusja

Oferujemy szereg kursów instrumentalnych, aby dzieci mogły cieszyć się wybranym przez siebie instrumentem. Wszystkie kursy są starannie zaprojektowane i opracowane, aby umożliwić studentom pozytywny start z pierwszymi doświadczeniami muzycznymi i wspierać ich w rozwoju umiejętności. Szczególny nacisk kładzie się na rozwijanie twórczości muzycznej każdego ucznia.

Nauka muzyki poprawia koncentrację, pamięć, wyobraźnię i rozwój zdolności motorycznych. Wspierające środowisko naszych lekcji w małych grupach umożliwia dzieciom wzrost pewności siebie, a także wzmacnia ich umiejętności słuchania, współpracy i komunikacji niewerbalnej.

Sztuka - malarstwo i rysunek

Tworzenie sztuki rozszerza zdolność dziecka do interakcji ze światem wokół niego i zapewnia nowy zestaw umiejętności wyrażania siebie i komunikacji. Sztuka nie tylko pomaga rozwinąć prawą stronę mózgu, ale także kultywuje ważne umiejętności, które sprzyjają rozwojowi dziecka.

Judo i kickboxing

Dowiedz się Więcej

Zawsze chętnie poznajemy rodziców, którzy rozważają szkołę międzynarodową dla swoich dzieci. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu poniżej lub prosimy wybrać inną, dogodną formę komunikacji.

Uwaga: Jako szkoła międzynarodowa prowadzimy zapisy przez cały rok. Na rok szkolny 2023-2024 można zapisywać dzieci od 2,5 roku życia do matury IB w wieku 18 lat.