Arytmetyka mentalna Abakusa

Mentalna arytmetyka to sprawdzona metoda rozwijania zdolności akademickich dziecka i kreatywnego myślenia w sposób wyważony, pozwalający mu osiągnąć pełny potencjał intelektualny.

Na początku kursu dzieci używają liczydła do nauki niezbędnych technik. Później dzieci uczą się wykonywania obliczeń w głowie, tworząc mentalny obraz liczby na liczydle i mogą wykonywać wszystkie operacje matematyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) z uwzględnieniem dowolnych liczb.

Robotyka

Robooky Robotics to gałąź technologii zajmująca się wykonywaniem, programowaniem i projektowaniem robotów. Kursy robotyki nauczą dzieci ważnych pojęć z zakresu inżynierii i fizyki, pozwolą im eksperymentować ze swoimi pomysłami, wystawią je na proces projektowania produktu do wykonania określonej pracy i pokażą, że niejednokrotnie istnieje więcej niż jedno poprawne rozwiązanie tego samego problemu.

Pracując w zespołach projektowych, uczniowie wcielają się w inżynierów. Razem zbudują i zaprogramują swojego robota, aby sprostał wyznaczonemu wyzwaniu.

Kodowanie

Kodowanie lub programowanie komputerowe to proces twórczy, który programiści wykonują, aby powiedzieć komputerowi, jak wykonać zadanie. U podstaw polega na pisaniu programów komputerowych z wykorzystaniem języków programowania. Kursy programowania dla dzieci z wykorzystaniem gier, aplikacji i innych projektów skoncentrowanych na dzieciach to podejście oparte na badaniach, które, jak udowodniono, uczą umiejętności w świecie rzeczywistym w sposób, który angażuje uczniów.

Kodowanie dla dzieci zaczyna się od programowania wizualnego typu „przeciągnij i upuść”. Po opanowaniu podstaw dzieci mogą przejść do bardziej tradycyjnych języków programowania.

Gry Brain Fitness

Gry Brain Fitness to wspaniały sposób na pobudzanie mózgu, mogą poprawić szybkość myślenia i pamięć. Te gry opierają się na logice, umiejętnościach słownych, matematyce i nie tylko.

Te gry są również zabawne. Wierzymy, że grywalizacja sprawia, że ​​proces uczenia się jest bardziej znaczący i motywujący. Dlatego przez cały kurs korzystamy z różnych gier planszowych, ruchu fizycznego i gier logicznych. Każda gra została przetestowana przez nasz zespół, aby upewnić się, że spełnia nasze wysokie standardy.

Szachy

Nasz program obejmuje lekcje w klasie, pracę w grupach, indywidualne rozwiązywanie problemów i różne formy gry turniejowej w celu wzmocnienia i oceny umiejętności szachowych na każdym poziomie umiejętności. Najważniejsze jest, aby dzieci były zakwalifikowane na odpowiednim poziomie, aby zapewnić maksymalne korzyści z programu.

Absolwenci programu uczą się pełnego zakresu umiejętności taktycznych; zapoznają się z teorią gry początkowej, środkowej i końcowej; potrafią dogłębnie analizować grę własne i innych; znają pojęcia szachowe; i wreszcie znają zakres dostępnych zasobów, aby nadal ulepszać swoją grę po zakończeniu zajęć.

Muzyka instrumentalna - gitara, fortepian i perkusja

Oferujemy szereg kursów instrumentalnych, aby dzieci mogły cieszyć się wybranym przez siebie instrumentem. Wszystkie kursy są starannie zaprojektowane i opracowane, aby umożliwić studentom pozytywny start z pierwszymi doświadczeniami muzycznymi i wspierać ich w rozwoju umiejętności. Szczególny nacisk kładzie się na rozwijanie twórczości muzycznej każdego ucznia.

Nauka muzyki poprawia koncentrację, pamięć, wyobraźnię i rozwój zdolności motorycznych. Wspierające środowisko naszych lekcji w małych grupach umożliwia dzieciom wzrost pewności siebie, a także wzmacnia ich umiejętności słuchania, współpracy i komunikacji niewerbalnej.

Sztuka - malarstwo i rysunek

Tworzenie sztuki rozszerza zdolność dziecka do interakcji ze światem wokół niego i zapewnia nowy zestaw umiejętności wyrażania siebie i komunikacji. Sztuka nie tylko pomaga rozwinąć prawą stronę mózgu, ale także kultywuje ważne umiejętności, które sprzyjają rozwojowi dziecka.

Judo i kickboxing

We offer a variety of other instrumental courses, for children to enable them to enjoy the instrument of their choice. All courses are carefully designed and developed to enable students to make a positive start with first musical experiences and to support them in the development of their skills. Particular emphasis is placed on developing musical creativity for each student.

Learning music improves concentration, memory, imagination and the development of fine motor skills. The supportive environment of our small group lessons enables children to grow in self-confidence as well as enhancing their listening, collaborative and non-verbal communication skills.

Dowiedz się Więcej

Zawsze chętnie poznajemy rodziców, którzy rozważają szkołę międzynarodową dla swoich dzieci. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu poniżej lub prosimy wybrać inną, dogodną formę komunikacji.

Uwaga: Jako szkoła międzynarodowa prowadzimy zapisy przez cały rok. Na rok szkolny 2023-2024 można zapisywać dzieci od 2,5 roku życia do matury IB w wieku 18 lat.