About Thames - children photo

Mieszcząca się w Warszawie sieć szkół Thames British School Warsaw zapewnia wszystkich swoim Uczniom światowej klasy edukację oraz szerokie możliwości działań wspomagających rozwój osobisty. Nasi uczniowie są przygotowani na wyzwania XXI wieku, dzięki nabywaniu licznych umiejętności, wiedzy oraz dyplomów otwierających im drzwi do najwyżej notowanych Uczelni na całym świecie.

Nasza międzynarodowa społeczność ambitnych, wysoce wykwalifikowanych nauczycieli zapewnia dzieciom i młodzieży przyjazną atmosferę, pełną szacunku, tolerancji i wsparcia. Uczniowie Thames British School nabywają pewności siebie dzięki rozwijaniu swoich pasji, odkrywaniu ukrytych talentów i pokonywaniu wszelkich trudności w drodze do spełnienia marzeń.

Nasi nauczyciele to międzynarodowa kadra, pochodząca z wielu krajów, gdzie język angielski jest najczęściej językiem ojczystym. Daje to uczniom możliwość czerpania z bogactwa kulturowego ze wszystkich zakątków świata. Naszym podopiecznym gwarantujemy bezpieczne środowisko rozwijające myślenie krytyczne, pewność siebie, szacunek i wytrwałość w dążeniu do wyznaczanych celów. Thames British School Warsaw prowadzi lekcje w języku angielskim według programu brytyjskiego (tzw. „British Curriculum”), od poziomu Early Years Foundation Stage, aż po maturę międzynarodową IB.

 

Oprócz przekazywania wiedzy, nasi nauczyciele wspierają u dzieci poczucie sprawczości, tak aby wiedziały one, że każdy z nas ma jakąś misję do spełnienia w procesie przemieniania świata na lepsze. Zapewniamy bezpieczne środowisko dla rozwijania myślenia krytycznego, budowania pewności siebie, wytrwałości oraz uczenia się poszanowania odmiennych kultur i ludzi. Thames British School prowadzi lekcje w języku angielskim według programu brytyjskiego, od poziomu Early Years Foundation Stage do Cambridge International AS/A Levels i matury międzynarodowej IB.

Nasi nauczyciele podchodzą do każdego ucznia niezwykle indywidualnie, tak aby dopasować proces kształcenia do jego talentów i zainteresowań, wspomagając tym samym, realizację jego marzeń i celów, rozwijanie pasji i stawianie czoła wyzwaniom życiowym.

Nasza szkoła zachęca do nieustannej zabawy i nauki oraz jest nastawiona na indywidualne cele rozwojowe swoich uczniów.

Zapewniamy najwyższej jakości edukację zgodnie z National Curriculum for England, brytyjską podstawą programową stosowaną w szkołach angielskich i walijskich. Obejmuje to różnorodne treści i umiejętności, które zapewniają wszechstronną edukację krok po kroku.

National Curriculum for England gwarantuje ciągłość programu na każdym etapie edukacji, a zawarte w nim wytyczne umożliwiają monitorowanie postępów uczniów. Nasze podejście zapewnia warunki pełnego zanurzenia się w języku angielskim, niezależnie od początkowej jego znajomości przez podopiecznych.

W duchu otwartości uczniowie są zachęcani do podejmowania nowych wyzwań, aby osiągnąć szybko swoje wymarzone cele. Przede wszystkim uczy się ich krytycznej analizy treści oraz gotowości do podejmowania działań.

Rodzice naszych Dzieci – są integralną częścią życia wszystkich naszych szkół. Zachęcamy ich do współtworzenia otwartej, przyjaznej i zaangażowanej społeczności, skupionej wokół naszej brytyjskiej szkoły w Warszawie. Ta wspólna platforma współpracy między uczniami, rodzicami, naszą szkołą – jest kluczowa. W ten sposób uczniowie otrzymują pełne, bogate wsparcie w całym swoim procesie edukacyjnym. Poza spotkaniami dla rodziców i pokazami specjalnymi, w każdym semestrze planujemy dodatkowe wydarzenia, które włączą rodziców szerzej w naszą społeczność szkolną.

To właśnie bowiem społeczność międzynarodowa wokół Thames British School Warsaw tworzy otwarty i przyjazny klimat do nauki. Wielokulturowe, otwarte środowisko w połączeniu z ciepłą atmosferą pozwala nam docenić różnorodność i kształtować wzajemne poznanie. Thames British School to studnia bez dna, z której wszyscy mogą czerpać, ile chcą, pełnymi garściami. Jesteśmy z tego niezwykle dumni.

Dowiedz się Więcej

Zawsze chętnie poznajemy rodziców, którzy rozważają szkołę międzynarodową dla swoich dzieci. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu poniżej lub prosimy wybrać inną, dogodną formę komunikacji.

Uwaga: Jako szkoła międzynarodowa prowadzimy zapisy przez cały rok. Na rok szkolny 2023-2024 można zapisywać dzieci od 2,5 roku życia do matury IB w wieku 18 lat.