„Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat" [J. Korczak]

Thames British School to bezpieczne środowisko, w którym najmłodsi uczniowie odnajdą radość z nauki, zarówno w formie zajęć zorganizowanych, jak i luźniejszych. Wiemy, że każde dziecko uczy się inaczej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasz program był zróżnicowany, przystępny i ciekawy - aby odpowiadał indywidualnym potrzebom każdego malucha.

W grupach przedszkolnych i zerówce wdrażamy brytyjski program Early Year. Daje on solidne podstawy dla kluczowych kompetencji na kolejnych etapach edukacji. Program jest podzielony na 7 obszarów.


Brytyjski program Early Years Foundation Stage w warszawskim przedszkolu

Uważamy, że już najmłodsi uczniowie powinni aktywnie uczestniczyć w swojej edukacji. W Thames British School zachęcamy dzieci do sprawdzania, kwestionowania i odkrywania edukacji we własnym tempie. Małe grupy prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli to nasza recepta na budowanie zespołu, który łączy pasja do edukacji.

Wyjątkowe dziecko

+

Pozytywne relacje

+

Sprzyjające środowisko

=

Nauka i Rozwój

Brytyjska edukacja w przedszkolu i zerówce w Warszawie

Nasze unikalne podejście edukacyjne jest inspirowane naturalnymi zachowaniami dzieci. Naszym celem jest pokazanie takiej nauki, która odzwierciedla zainteresowania najmłodszych i inspiruje. Wykwalifikowani nauczyciele Early Years budują relacje z dziećmi w taki sposób, aby zapewnić im rozwijające zajęcia i przekazać wiedzę ważną na danym etapie nauczania. Sale lekcyjne są aranżowane w taki sposób, aby realistycznie przybliżać rzeczywistość pozaszkolną i w ten sposób rozbudzać ciekawość poznawczą.

Naszą misją jest wzmacnianie uczniów tak, aby pracowali najlepiej, jak potrafią i odnajdywali radość w osiąganiu kolejnych celów i pełnego potencjału w każdym aspekcie życia szkolnego.

W Thames British School rodzice angażują się w naukę i rozwój swoich dzieci. Używamy aplikacji Tapestry oraz dzienników elektronicznych, które usprawniają wymianę doświadczeń szkolnych i domowych między rodzicami, a nauczycielami.

Czytania i pisania uczymy przy użyciu metod akustyki syntetycznej. Kiedy dzieci są gotowe, zaczynają uczyć się czytać i pisać, używając schematu Jolly Phonics.

Również matematyka u nas jest ciekawa. W nauczaniu tego przedmiotu stawiamy na praktykę i doświadczenia, które łączymy z koncepcjami Early Stage. 

Naszym celem jest to, aby nasze dzieci ukończyły etap Early Years jako podopieczni otwarci, komunikatywni, pomocni, towarzyscy, chętni do pracy w grupach, pewni siebie oraz swoich możliwości, gotowi do podejmowania wyzwań edukacyjnych i wyczekujący kolejnego etapu swojej edukacji.


Dowiedz się Więcej

Zawsze chętnie poznajemy rodziców, którzy rozważają szkołę międzynarodową dla swoich dzieci. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu poniżej lub prosimy wybrać inną, dogodną formę komunikacji.

Uwaga: Jako szkoła międzynarodowa prowadzimy zapisy przez cały rok. Na rok szkolny 2023-2024 można zapisywać dzieci od 2,5 roku życia do matury IB w wieku 18 lat.