Jako Executive Head of Schools chciałbym skorzystać z okazji i bardzo serdecznie powitać Państwa w naszej wspaniałej społeczności w Thames British School w Warszawie. Jeśli to Państwa pierwszy kontakt z nami, to należy podkreślić, że jesteśmy bardzo dynamicznie rozwijającą się, zróżnicowaną na arenie międzynarodowej międzynarodową społecznością Uczniów z różnych części świata, każdy posiadający swoje wartościowe zwyczaje i kulturę. To, co nas wszystkich łączy w społeczności Thames British School Warsaw – to nasze obecne miejsce zamieszkania i  nasz wspólny dom – Warszawa oraz posiadanie wspólnych wartości i zaangażowanie na rzecz młodych ludzi znajdujących się pod naszą opieką.

Czym jest edukacja międzynarodowa w duchu / stylu brytyjskim? To swoiste połączenie tradycji brytyjskiej edukacji i brytyjskich wartości, oferujące globalną perspektywę i jednocześnie szanując lokalne tradycje oraz zwyczaje. Odzwierciedla ono wysokie standardy akademickie systemu brytyjskiego, jednocześnie uwzględniając różnorodność kulturową oraz internacjonalizm. Uczniowie, zasadniczo realizując brytyjski program nauczania, czerpią korzyści z kontaktu z szeroką gamą wartościowych przedmiotów i zajęć, co sprzyja wszechstronnej edukacji, dodatkowo wzmocnionej nauką języka polskiego oraz zrozumieniem lokalnych tradycji, zwyczajów i kultury. Nacisk na krytyczne myślenie, kreatywność i skuteczną komunikację pozostaje dla nas zawsze kluczowy – a my – przygotowujemy w ten sposób naszych Uczniów do świata pełnego konkurencji i rywalizacji. Edukacja międzynarodowa w stylu brytyjskim ma na celu stworzenie osób o globalnej świadomości, które potrafią poruszać się po złożonym, nowoczesnym, globalnym krajobrazie.

Cechą charakterystyczną dla brytyjskiej edukacji jest nacisk na egzaminy (poza innymi formami oceniania). Studenci Thames British School Warsaw przechodzą szereg ocen w trakcie swojej ścieżki edukacyjnej. Są one często wykorzystywane do tego, by upewnić się, że Uczniowie są na dobrej drodze do osiągnięcia tego, co wiemy, że powinni potrafić, zgodnie z międzynarodowymi i brytyjskimi standardami. Gdy nasi Podopieczni kończą ostatnie 4 lata formalnej nauki w szkole podstawowej, oferujemy im egzamin Cambridge IGCSE jako swoisty rozbieg w przygotowaniu ich do systemu nauczania w duchu matury A-LEVELS lub w programie International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP).

Sukces – dla każdego wygląda inaczej; oferując różne programy, zapewniamy naszym Studentom dwie bardzo różne, ale równie rygorystyczne ścieżki do immatrykulacji na wiodących na świecie Uniwersytetach, Szkołach Wyższych lub Instytucjach Kształcenia Zawodowego. Te ścieżki do sukcesu oznaczają, że możemy skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne: mianowicie na przygotowaniu młodych ludzi do każdego przyszłego środowiska pracy.

„Jesteśmy wezwani, aby być architektami naszej przyszłości, a nie jej ofiarami” – swoim stwierdzeniem Buckminster Fuller ucieleśnia i wyjaśnia, dlaczego robimy to, co właśnie robimy tutaj, w Thames British School Warsaw, aby pomóc naszym młodym ludziom zdobyć wiedzę, umiejętności oraz nabyć sprawczość, dzięki której będą architektami swojej przyszłości przyszłości, a nie ofiarami cudzego projektu. Leży to u podstaw naszej misji: położyć podwaliny pod rozwój naszych Uczniów, aby mogli ulepszyć świat, który kiedyś po nas odziedziczą, oraz pamiętali nasze najważniejsze, wspólne wartości: odpowiedzialność, uczciwość, empatię, odporność na przeciwności losu oraz otwartość na współpracę.

„Aby wychować dziecko, potrzeba całej wioski” (przysłowie afrykańskie), co w Thames British School Warsaw niezwykle ucieleśnia nasze podejście do nauki. Nasi kompetentni, doświadczeni i cenieni nauczyciele i specjaliści ds. edukacji – niestrudzenie pracują bardzo każdego dnia, aby zapewnić możliwie najlepsze możliwości ułatwienia nauki naszym Podopiecznym, jednak nie dzieje się to w izolacji, ani też nauka nie kończy się, gdy nasi Uczniowie przechodzą przez bramę, wychodząc ze szkoły – w drodze do domu. Silne partnerstwo i współpraca pomiędzy domem a szkołą jest niezbędne, aby nasze wspólne wartości budowały cechy charakteru, które wraz z sukcesami w nauce definiują ucznia szkoły Thames British School Warsaw. Taka kooperacja opiera się przede wszystkim na zrozumieniu wspólnego celu i zaufaniu sobie nawzajem. A wspomniane zaufanie należy zdobywać i pielęgnować poprzez utrzymywanie autentycznej komunikacji, relacji i działanie w sposób zgodny z naszymi wspólnymi wartościami. Przede wszystkim staramy się jednak chronić każdą powierzoną nam młodą Osobę i sprawiać, by pod naszymi skrzydłami czuła się bardzo dobrze.

Jesteśmy młodą, ambitną, szybko rozwijającą się, międzynarodową, brytyjską społecznością, wnoszącą do Warszawy to, co tylko najlepsze w  edukacji. Posiadamy 6 różnych Kampusów (placówek edukacyjnych) na terenie Warszawy i okolic. Nieustannie dążymy do udoskonalania naszych obiektów i budynków szkolnych, tak, aby zapewnić wszystkim Uczniom – nowoczesne i przyjazne środowisko do nauki. Każdego dnia razem ze wszystkimi naszymi nauczycielami i pracownikami dydaktycznymi – skupiamy się nad jednym ważnym celem: przygotowaniem naszych Podopiecznych na wszystko, co tylko może się wydarzyć dalej w życiu.

 

Z poważaniem,

 

Berrin Schofield

Executive Head of School
Thames British School Warsaw

Witam Państwa serdecznie w imieniu całego Zarządu Thames British School

Dla wielu z Państwa może być to pierwszy kontakt ze szkołą międzynarodową (brytyjską), dlatego też w im. naszego Zarządu, chciałbym bardzo Państwa zaprosić do odwiedzin 1 z naszych 6 Kampusów, tak abyście Państwo mogli sami się przekonać, dlaczego nasza szkoła może być najbardziej odpowiednim miejscem dla Waszych dzieci.

Przez ponad połowę swojego życia pracowałem w międzynarodowych szkołach brytyjskich i jestem dumny z tego, że mogę obecnie stanowić część grupy edukacyjnej, do której należy grupa: Thames British School.

Zadaniem szkoły jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia, szczególnie do życia tuż po zakończeniu edukacji – zatem musi ona zadbać dbać o ogólny rozwój i samopoczucie idące znacznie dalej niż tylko osiągnięcia w salach lekcyjnych. Szkoła powinna wspierać swoich Uczniów w osiąganiu maksimum potencjału w nich drzemiącego. W Thames British School Państwa Dzieci będą uczyły się w bezpiecznej oraz przyjaznej atmosferze, pełnej szacunku do innych oraz do siebie samych, co zaskutkuje zdrowym poczuciem swojej własnej wartości i pewności siebie.

Nasi podopieczni są przygotowywani do pójścia w wielki świat, dzięki zachętom naszych nauczycieli, aby rozwijać swoje zdolności, samodzielnie odkrywać wiedzę i myśleć krytycznie, potrafiąc pracować jednocześnie w grupach/zespołach. Zdolność myślenia niekonwencjonalnego jest coraz bardziej pożądana w szybko zmieniającym się świecie biznesu.

Jako że większość nauczania odbywa się u nas w języku angielskim, Państwa Dzieci będą nie tylko płynnie mówić po angielsku, ale również myśleć w tym języku – stanowi to nieoceniony atut na globalnym rynku pracy. Kwalifikacje brytyjskiego systemu oraz matury międzynarodowej IB są uznawane przez Pracodawców oraz Uczelnie na całym świecie. Thames jest akredytowane przez Cambridge Assessment International Education, department Uniwersytetu Cambridge, zatem nasza szkoła jest cyklicznie kontrolowana przez ośrodek Cambridge, który nie tylko monitoruje nasze szkoły, aby zapewnić utrzymanie najwyższych standardów i wyników nauczania, ale też zapewnia wsparcie – dzięki czemu jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami w brytyjskim systemie oświaty.

Wierzymy, że edukacja, którą Państwu oferujemy przygotowuje dzieci do stania się w pełni rozwiniętymi oraz dobrze poinformowanymi Obywatelami Świata, ze zwiększonymi szansami na prestiżowe studia, a następnie kierownicze stanowiska.

Jak to mówią, „aby uwierzyć, trzeba najpierw zobaczyć”, dlatego też mam nadzieję że spotkamy się z Państwem wkrótce w którymś z naszych Kampusów. Zawsze są Państwo mile widziani w grupie Thames British School.

John Carrivick, Thames British School Group

John Carrivick mieszka w Hiszpanii ponad 40 years, pracując dla British Council w Madrycie przez 33 lata aż do niedawnego przejścia w stan spoczynku zawodowego. W pracy był łącznikiem pomiędzy hiszpańskimi/regionalnymi władzami, a Brytyjskim Departamentem Edukacji w zakresie kontroli, certyfikacji oraz ochrony Dzieci. Obecnie John pracuje jako konsultant edukacji brytyjskiej i jest członkiem doradczym w sieci międzynarodowych szkół. W przeszłości John również współpracował z zarządem organizacji egzaminacyjnej przy uznawaniu kwalifikacji i dołączył do Thames British School w roku 2018.

Dowiedz się Więcej

Zawsze chętnie poznajemy rodziców, którzy rozważają szkołę międzynarodową dla swoich dzieci. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu poniżej lub prosimy wybrać inną, dogodną formę komunikacji.

Uwaga: Jako szkoła międzynarodowa prowadzimy zapisy przez cały rok. Na rok szkolny 2023-2024 można zapisywać dzieci od 2,5 roku życia do matury IB w wieku 18 lat.