Wycieczka na Zieloną Szkołę 2024 była niezwykłą mieszanką emocji, przygód, współpracy zespołowej oraz znacznego rozwoju dla naszych uczniów. Łącząc ze sobą na jednej Zielonej Szkole uczniów z różnych kampusów, wycieczka dała im wyjątkową okazję do poznania się i nawiązania kontaktu ze swoimi rówieśnikami spoza codziennego środowiska szkolnego.

Podróż autobusem przebiegła nam bardzo dobrze, choć ze względu na duże podekscytowanie dzieci mogła wydawać się nieco dłuższa. Po przybyciu rozlokowaliśmy się w naszych pokojach i natychmiast rozpoczęliśmy zabawowe zajęcia integracyjne. Nawet nagły deszcz nie zepsuł nam humorów; kontynuowaliśmy wspólną grę i świetną zabawę!

Wieczór zakończył się ogniskiem, podczas którego, śpiewając, tańcząc i grając w gry, delektowaliśmy się kiełbaskami oraz pyszną zapiekanką warzywną.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy pełni energii, zaraz po zjedzonym, pysznym śniadaniu. Pod okiem nauczycieli uczniowie spędzali czas wolny grając w sporty zespołowe, takie jak: siatkówka, koszykówka i piłka nożna, minimalizując czas spędzany przed ekranem z telefonami, aby maksymalizować im ekspozycję na świeżym powietrzu.

Po obiedzie uczniowie spróbowali slackline’u, wzięli udział w nowych grach integracyjnych oraz sprawdzili swoje umiejętności łucznicze, celując w dziesiątkę. Pobłogosławieni tego dnia piękną pogodą, bardzo cieszyliśmy się słońcem i czasem spędzonym na dworze!

Po kolacji zagraliśmy w 'zdobycie flagi’, a następnie spędziliśmy relaksujący wieczór przed snem.

Następnego ranka, po przepysznym śniadaniu, rozpoczęliśmy grę z kodem QR, wykonując zadania zgodnie z instrukcjami. Następnie odbyły się zawody typu Ultimate frisbee, discgolf i siatkówka z balonem wodnym.

Po obiedzie wzięliśmy udział w zawodach na orientację, korzystając z map i kompasów w poszukiwaniu ukrytych wskazówek, co pomogło nam wszystkim nabrać biegłości w czytaniu map. Nasze szkolenie survivalowe obejmowało rozpalenie ogniska bez zapałek, budowę chaty i naukę technik kamuflażu w przyrodzie.

Dzień zakończył się fantastyczną imprezą wypełnioną tańcem i grami na świeżym powietrzu, dzięki czemu był to czas niezapomniany i emocjonujący, pełen przeżyć dla wszystkich.

Ostatniego dnia uczniowie udali się na wycieczkę do Fort Boyen w Giżycku. Zgłębiano tam jego bogatą historię i strategiczne znaczenie w blokowaniu przejścia pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno oraz jego rolę w czasie I i II wojny światowej – m.in. pełnienie funkcji szpitala, a później siedziby różnych przedsiębiorstw. Wizyta zapewniła praktyczne doświadczenie historyczne, podkreślając strategie wojskowe, projekt architektoniczny i wpływ fortu na historię regionalną i wojskową w Polsce. Po tych kilku dniach zabawy i rozwoju rozpoczęliśmy naszą podróż powrotną do domu, do Warszawy.