Akademia „Atlético de Madrid” wraz z grupą Thames British Schools zawarły właśnie porozumienie o współpracy, aby Uczniowie prestiżowej instytucji Thames British Schools mogli uczestniczyć w programach sportowych i szkoleniowych opracowanych przez „Atlético de Madrid Academy”.

„Atlético de Madrid” każdego dnia pracuje nad tym, aby ich Akademia była jednym z najlepszych kompleksowych ośrodków szkoleniowych dla Piłkarzy na całym świecie. Klub zdecydował się na edukacyjny model sportowy, który pozwala młodym zawodnikom kształcić się zgodnie z wartościami klubu, aby mogli posiadać oni najlepsze narzędzia edukacyjne oraz treningowe pod opieką najlepszej kadry nauczycielskiej.

Obydwie nasze instytucje podzielają to samo zaangażowanie i wizję dotyczącą znaczenia łączenia edukacji i sportu w szkoleniu młodzieży i dlatego prestiżowa Thames British Schools Group chce zaoferować wszystkim swoim Uczniom możliwość ekskluzywnych doświadczeń, takich jak te promowane na Akademii „Atletico de Madrid”, otoczonej najlepszymi profesjonalistami w branży piłkarskiej.

Emilio Gutiérrez, dyrektor Akademii, i John Carrivick, dyrektor oraz członek Thames British School UK Council, przypieczętowali to porozumienie w Wanda Metropolitano. John Carrivick wyraził zadowolenie z tej współpracy:

„Thames British Schools Group wraz ze szkołami w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Polsce, dzieli się z „Atlético de Madrid” swoją pasją do jakości i ambicją rozwoju na arenie międzynarodowej. Nasza społeczność szkolna odzwierciedla świetnie międzynarodową wizję ko-edukacji – z 20 narodowościami reprezentowanymi w naszym Campusie w Madrycie. Posiadamy Uczniów z 40 krajów świata (jeśli weźmiemy pod uwagę szkoły w Wielkiej Brytanii oraz Warszawie).

Sport, a zwłaszcza piłka nożna, jest niezwykle atrakcyjny dla młodych ludzi, którzy uwielbiają sprawdzać swoją kondycję, a także rozwijać swoje umiejętności społeczno-komunikacyjne i zespołowe. Akademia „Atlético de Madrid” zapewnia Podopiecznym szkolenia na światowym poziomie, jednocześnie uznając potrzebę wszechstronnej edukacji (przy czym edukacja jest zawsze kluczowym elementem ich globalnego rozwoju oraz wzrostu jako członków przyszłego społeczeństwa). Dlatego jest dla nas dumą, że współpracujemy z Akademią „Atlético de Madrid”, zapewniając przy tym równocześnie najwyższej klasy edukację, która jest na równi ważna z doświadczeniami oferowanymi przez „Atlético de Madrid”.