Ubiegły tydzień był dla naszej szkoły wyjątkowy, ponieważ hucznie obchodziliśmy Tydzień Polski.

W Kampusie Piaseczno studenci spędzili tydzień całkowicie zanurzeni w tętniącej życiem i bogatej kulturze Polski, poszerzając swoją wiedzę o tym, jakże pięknym kraju i pogłębiając swoje zrozumienie kulturowe poprzez zabawę i wciągające, liczne zajęcia oraz aktywności.

Artystyczne talenty naszych uczniów z kolei, można było podziwiać, zlecając im do wykonania imponujące prace plastyczne, w tym szczegółową mapę Polski, godło państwowe oraz urocze kotyliony (ozdobne kokardki). Dodając do całego tygodnia odrobinę literackiego akcentu, uczniowie recytowali wiersze w konkursie, wyrażając tym samym, swoje głębokie uznanie dla polskiej kultury.

W minionym tygodniu nie brakowało dzieciakom zabaw, interaktywnych quizów oraz gier, jak również poznawania polskich potraw i strojów regionalnych. To wszystko zapewniło naszym podopiecznym bogate doświadczenie różnorodnego dziedzictwa Polski.

Nasze przedszkole Park Campus rozpoczęło tydzień pokazem filmowym w kinie tradycyjnych polskich kreskówek, podczas którego małe dzieci z popcornem w ręku zapoznały się z odwiecznymi polskimi ulubieńcami, takimi jak: „Rexio” lub „Bolek i Lolek”.

W Kampusie Ochota z kolei, klasa Year 6 spędzała Tydzień Polski rozwijając się poprzez naukę i liczne opowieści historyczne. Uczniowie poznali np. tekst o Marii Skłodowskiej-Curie, bawiąc się w przekształcanie tekstów na nowo i używając słownictwa technicznego od strony biernej!

9-ego i 10-ego listopada br. na terenie Kampusu Włochy nasi uczniowie świętowali Polski Dzień Niepodległości.

Uczniowie szkół podstawowych wykonali przepiękne dekoracje i dowiedzieli się wszystkiego o niepodległości Polski. Starsze dzieci wzięły udział w quizie na temat polskich tradycji, historii oraz języka. To świetny sposób na poznanie swojego kraju zamieszkania, podczas zabawy!

Głównym wydarzeniem jednak na Włochach – był charytatywny jarmark spożywczy, na który uczniowie przygotowali typowe dania kuchni polskiej, takie jak pierogi, barszcz, sałatki oraz smakowity sernik. Był to zaiste, pyszny sposób na uczczenie tego wyjątkowego, Polskiego Tygodnia!