fbpx
info@thamesbritishschool.pl | Rekrutacja: admissions@thamesbritishschool.pl
Rekrutacja

Procedura rekrutacji

Thames British School Warsaw jest szkołą otwartą dla wszystkich dzieci i prowadzi całoroczną rekrutację uczniów. Nasz proces rekrutacji odbywa się w sposób zapewniający nowym uczniom możliwość opanowania treści programu brytyjskiego i radość z nauki w naszej szkole.  Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców do kontaktu z Dyrektorem ds. Rekrutacji, który osobiście, przy wsparciu naszych nauczyciel, monitoruje każdy proces rekrutacyjny.   

Organizujemy również Dni Otwarte, podczas których możesz odwiedzić nas z dzieckiem i sprawdzić na żywo czy nasza szkoła to właśnie miejsce dla was.  

Proces Rekrutacji

Zawsze zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców do odwiedzenia naszej szkoły, gdyż wierzymy, że obejrzenie jej na żywo rozwiewa wszelkie wątpliwości. Możesz umówić się na spotkanie przez przycisk “wizyta w placówce” poniżej, wysyłając maila na admissions@thamesbritishschool.pl lub dzwoniąc pod jeden z podanych numerów 

język polski: Rekrutacja: +48 574 797 778 

język angielski: +48 574 797 778 

Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00. 

 Twoje zgłoszenie trafi do Dyrektora ds. Rekrutacji, który skontaktuje się z tobą w sprawie warunków przyjęcia dziecka.   

Warunki przyjęcia

Early Years Foundation Stage (Nursery – Reception) 

Edukacja przedszkolna (grupa młodsza – Nursery; grupa starsza – Reception) 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki wraz z dzieckiem oraz skorzystania z możliwości odbycia zajęć próbnych lub dnia próbnego, który pozwoli twojemu dziecku doświadczyć panujących u nas relacji oraz poznać codzienne aktywności. Jest to również okazja zarówno dla dziecka, jak i nauczyciela, aby ocenić jak może wyglądać ich proces adaptacyjny w grupie. 

Chociaż wierzymy, że każde dziecko powinno się rozwijać we właściwym sobie tempie, jesteśmy w stanie przyjąć jedynie dzieci, które opanowały już samodzielne korzystanie z toalety. 

Nie wymagamy znajomości języka angielskiego. Dzięki naszym wykwalifikowanym nauczycielom, twoje dziecko szybko opanuje podstawy komunikacji.  

Key Stage 1 (Years 1 – 2) 

Późny etap przedszkolny: Key Stage 1 – Year 1 oraz Year 2 (5-7 r.ż) 

Tak samo jak w przypadku wcześniejszego etapu przedszkolnego, zalecamy, by twoje dziecko spędziło z nami trochę czasu na próbę (do pełnego dnia włącznia), aby zapoznać się z naszym środowiskiem 

Według polskiego systemu edukacji, dzieci w tym wieku nie musiały mieć jeszcze styczności z formalną edukacją, więc nie wymagamy od nich znajomości angielskiego w mowie i piśmie. By jednak lepiej zaspokoić ich potrzeby, przeprowadzamy z nimi krótką rozmowę. Może sie ona odbyć również po polsku.   

Key Stage 2 (Years 3 – 6) 

Etap szkoły podstawowej odpowiadający klasom 1-4 w polskim systemie edukacji 

Na poziomie Key Stage 2 dzieci powinny mieć już wcześniejszą styczność z formalną edukacją. Wciąż zachęcamy do pozostania z nami na zajęcia próbne bądź dzień próbny, co może nam pomóc w nieformalnej ocenie potrzeb twojego dziecka; jednak przeprowadzimy z nim również rozmowę i poprosimy o wykonanie zadań poziomujących, aby sporządzić jak najlepszy plan jego dalszej nauki.    

Wymagamy również kopii raportów z poprzednich placówek. 

Zakończenie Procesu Rekrutacji 

Po zakończeniu procesu związanego z warunkami przyjęcia, możesz wypełnić Formularz Zapisu, na miejscu bądź online (link poniżej) i przesłanie go do nas na adres  admissions@thamesbritishschool.pl.  

Potwierdzimy wtedy przyjęcie twojego dziecka do naszej placówki i wyślemy ci wszelką niezbędną dokumentację do wypełnienia, podpisania i dostarczenia dyrektorowi ds. rekrutacji.  

Bliżej terminu rozpoczęcia uczęszczania twojego dziecka do naszej placówki, prześlemy ci więcej informacji, aby było w pełni gotowe na swoją przygodę z Thames British School Warsaw. 

CONTACT
REQUEST A VISIT