fbpx
Nauka

Brytyjski System Edukacji

Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości edukacji opartej na National Curriculum for England. Jest to brytyjska podstawa programowa nauczana w angielskich i walijskich szkołach, na którą składa się szeroki wachlarz treści oraz umiejętności, przekazywanych potem przez nauczycieli na kolejnych etapach nauki. Dodatkowo, dla każdego z przedmiotów na każdym z tych etapów określone zostały konkretne cele i oczekiwane rezultaty. Zgodnie ze swoim założeniem, National Curriculum for England powinno stanowić bazę programu nauczania, i tak też jest w naszej szkole.  

W Thames British School Warsaw rozumiemy, że angielski może nie być językiem ojczystym twojego dziecka. Poprzez ciągłą obserwację i biorąc pod uwagę jego wcześniejsze doświadczenia z nauką języka, jak również predyspozycje i umiejętności w tym zakresie, zapewniamy warunki prawdziwej immersji językowej, dzięki której twoje dziecko ma dostęp do treści mieszczących się w zakresie brytyjskiej podstawy programowej.

Ciągłość programu i postępy uczniów

National Curriculum for England zapewnia ciągłość programu na wszystkich etapach nauczania a zawarte w niej wskazówki pozwalają na monitorowanie postępów uczniów i zapewnienie, by postępy te miały miejsce. Z etapu na etap rosną wymagania dotyczące samoorganizacji i samodzielnej nauki. W trakcie Key Stage 2 (Year 3,4,5 ora 6 – dzieci między 6 a 11 r.ż) nauczyciele prowadzą ciągłą ocenę nieformalną uczniów, jak również wprowadzają elementy oceny formalnej, która ma za zadanie ugruntowanie wyników ich obserwacji.

Tabela odpowiedników w różnych systemach edukacji

 

Wiek Dziecka Key Stage zgodnie z
brytyjskim systemem
edukacji
Thames British School Polski system edukacji Amerykański
system
edukacji
Chiński
system
edukacji
2.5-4 Early Years Foundation Stage Nursery Przedszkole Preschool Preschool
4-5 Early Years Foundation Stage Reception Przedszkole Preschool Preschool
5-6 Key Stage 1 Year 1 Przedszkole Kindergarten Preschool
6-7 Key Stage 1 Year 2 Klasa 0 / Zerówka Grade 1 Grade 1
7-8 Key Stage 2 Year 3 Klasa 1 Grade 2 Grade 2
8-9 Key Stage 2 Year 4 Klasa 2 Grade 3 Grade 3
9-10 Key Stage 2 Year 5 Klasa 3 Grade 4 Grade 4
10-11 Key Stage 2 Year 6 Klasa 4 Grade 5 Grade 5

 

 

KONTAKT
ODWIEDŹ NAS