fbpx
info@thamesbritishschool.pl | Rekrutacja: admissions@thamesbritishschool.pl
Author: Anna Olejnicka
3/02/2020

Przedszkole Ochota Warszawa – bezpieczny, kreatywny azyl dla Maluchów!

Nasze warszawskie przedszkole (Przedszkole Ochota Warszawa) chce podzielić się z Wami swoją relacją z wewnątrz! Tak właśnie dzieje się u nas w tygodniu w  „Park Szczęśliwicki Campus”.

Wczesne dzieciństwo…

Ostatnio odbyliśmy ekscytującą wycieczkę do lokalnej kawiarni (Ciastkowo.pl). Dzieci mogły doświadczyć zamawiania różnych rzeczy u kelnerki, a także płacenia za swoje produkty za własne pieniądze. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ale naszym dzieciom bardzo się podobało. Maluchy mogły skosztować przeróżnych smaków lodów i soków. To była bardzo satysfakcjonująca i smaczna wycieczka!

Chcemy także podzielić się z Wami historią Handy Eileen Browne, która wszystkich zaskoczyła przedstawieniem, do którego użyła kukiełek i owoców! 🙂

To tylko niektóre z ekscytujących rzeczy, nad którymi pracowaliśmy z naszymi Podopiecznymi w tym tygodniu…

Kategoria wiekowa: Year 1

W tym tygodniu kategoria wiekowa Year 1 ciężko pracowała w zakresie umiejętności czytania: poznawania znaczenia czasowników w zdaniach. Dzieci dowiedziały się wiele o odmienianiu czasowników w j. angielskim. Nauczyły się także różnych dźwięków w wymowie. Poczyniły również doskonałe postępy w pisaniu słów.

W liczeniu natomiast rywalizowaliśmy z pomiarami w centymetrach.
Ostatnio dzieci z naszej placówki (Przedszkole Ochota Warszawa) – świętowały również Chiński Nowy Rok.

Podczas jednego z naszych dni tematycznych, w jakim pojawił się wielki pożar Londynu badaliśmy, w jaki sposób budowano budynki Tudor i dlaczego metoda budowania ścian za pomocą chrustu i kiczu sprawiła, że budynki te były, aż tak łatwopalne.

Ćwiczyliśmy tworzenie własnych ścian z wikliny i kiczu, przygotowując się do zrobienia tego w przyszłym tygodniu. Wykorzystaliśmy ładną zimową pogodę, aby zbadać pobliski park i znaleźć patyki do wykorzystania w naszym przyszłym projekcie budowlanym.

Kategoria wiekowa: Year 2

W tym tygodniu dzieci z kategorii wiekowej: Year 2, naszej placówki na Szczęśliwicach (Przedszkole Ochota Warszawa) przyniosły z domu swoje pudełka i zaczęły przekształcać je we własne domy Tudorów.

W czasie wielkiego pożaru Londyn słynął z wąskich uliczek i ciasnych rzędów domów wykonanych głównie z drewna. Samuel Pepys prowadził szczegółowe zapisy wydarzeń, a grupa wiekowa przeczytała niektóre fragmenty ze swojego pamiętnika. Byli bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że ukrył on trochę szynki i sera w ziemi, aby powstrzymać je przed spaleniem!

Więcej o aktywnościach dla naszych dzieci możecie dowiedzieć się m. in. z naszych kolejnych Dni Otwartych! Zainteresowanych rodziców – zapraszamy serdecznie! 🙂

 

Translated by: Karol Juchniewicz
Main author: Gary Lycett

Share:

Other posts

CONTACT
REQUEST A VISIT