fbpx
info@thamesbritishschool.pl | Rekrutacja: admissions@thamesbritishschool.pl
Author: TBS
3/02/2020

Przedszkole Ochota (Park Szczęśliwicki Campus) – aktywizuje Dzieciaki!

Nasze szczęśliwickie przedszkole (Przedszkole Ochota) chciałoby podzielić się z Wami co ostatnio ciekawego działo się w naszej placówce.

Kategoria wiekowa: Early Years

Ten tydzień dla najmniejszych maluchów (Przedszkole Ochota) był bardzo intensywny. Jedzenie, jedzenie i jeszcze raz: wspaniałe jedzenie! Zaczęliśmy od produkcji tłuczonych ziemniaków. Dzieci same obierały ziemniaczki, a także obserwowały, jak się zmieniają po ugotowaniu „najpierw jest twardy, a potem miękki”.

Każdy ziemniak jest inny, zupełnie tak jak my – Ludzie. Dzieci zrobiły też trochę zakupów na miejscu i miały własne przyjęcie z przekąskami. Odbył się również niedawno Chiński Nowy Rok w weekend, z tej okazji piekliśmy razem bułki, a także bawiliśmy się wszystkimi chińskimi rzeczami, od pałeczek po napełnianie tradycyjnych misek ryżem.

Sortowaliśmy ziarna według rozmiaru i koloru oraz liczyliśmy, ile łyżek napełnią nasze miski i kubki.
Było trochę niechlujnie, ale super zabawnie! 🙂

Kategoria wiekowa: Year 1

W minionych dniach kategoria wiekowa: Year 1, poczyniła doskonałe postępy w nauce podstawowych przedmiotów (nazewnictwo w j. angielskim). Każdego dnia ciężko pracujemy nad umiejętnościami pisma ręcznego, a także nad uczeniem się nowych słów. W liczeniu skupiliśmy się na wartościach.

W tym tygodniu uczniowie Y1 zademonstrowali umiejętność dzielenia liczb dwucyfrowych – zarówno wizualnie, jak i numerycznie – oraz ponownego dodawania tych liczb razem!

Kategoria wiekowa: Year 2

W tym tygodniu sklep Thames British School (Przedszkole Ochota) w Y2 był bardzo zajęty! Dzieci piszą swoje listy zakupów, a potem na przemian są kupującymi i sprzedającymi! Bycie sklepikarzem okazało się dużo trudniejszą pracą niż się spodziewali tego nasi podopieczni. Maluchy często widzą, jak dorośli wymieniają monety i rachunki, gdy kupują rzeczy. Gdy dzieci dorastają i zaczynają dokonywać wyborów, dowiadują się, że ludzie, rzeczy i pieniądze mają wartość. Przeanalizowaliśmy osoby, których zdjęcia znajdują się na papierowych pieniądzach i monetach, a także zagraliśmy w grę zakupową na interaktywnej tablicy. Było super! 🙂

 

Translated by: Karol Juchniewicz
Main author: Gary Lycett

Share:

Other posts

CONTACT
REQUEST A VISIT