fbpx
info@thamesbritishschool.pl | Rekrutacja: admissions@thamesbritishschool.pl
Author: Anna Olejnicka
11/02/2020

Nasz Campus: Park Szczęśliwicki (Warszawa – Ochota) Przedszkole

Kochani! Nasze warszawskie przedszkole – Campus Park Szczęścliwicki (Ochota Przedszkole) chciałoby podzielić się z Wami, co takiego ciekawego ostatnio u nas się działo… 🙂

Kategoria wiekowa: Early Years

W tym tygodniu w kategoria wiekowa Early Years zajęła się gotowaniem własnego sosu pomidorowego i makaronu! Skorzystaliśmy z tej okazji, aby stworzyć wielką książkę kucharską! Zawiera ona wszystkie składniki i przybory potrzebne dla tego przepisu, a także mnóstwo rozmówek dzieci rozmawiających o gotowaniu tej potrawy w j. angielskim.

Zatem jeśli więc jeśli lubisz włoską atmosferę i chcesz zrobić makaron z sosem pomidorowym, możesz pożyczyć naszą książkę kucharską! Zrobiliśmy piękne zdjęcia makaronów o różnych kształtach i kolorach. Używaliśmy również makaronu do napełniania kubków, licząc makaron i dopasowując go do odpowiednich cyfr. W końcu nauka przez zabawę to nasza specjalność! 😉

Kategoria wiekowa: Year 1

W tym tygodniu kategoria wiekowa Year 1 w naszym Campusie Park Szczęśliwicki (Ochota Przedszkole) – poszerzyła swoją wiedzę na temat higieny osobistej. Dowiedzieliśmy się o tym, w jaki sposób zarazki mogą nas atakować i powodować choroby oraz jak mogą się rozprzestrzeniać. Następnie praktykowaliśmy różne nawyki higieniczne, które pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków; w tym wrzucanie zużytych chusteczek do kosza i dokładne mycie rąk.

Year 1 – poczynił doskonałe postępy w matematyce; wykazanie zrozumienia wartości miejsca za pomocą kostek wielokrotnych, bloków obiadowych, reprezentacji obrazkowych i numerycznych. W zakresie umiejętności czytania zrobiliśmy również duży postęp w łączeniu naszych dźwięków fonicznych z pisaniem.

Rozpoczęliśmy również naszą ostatnią książkę Jolly Phonics (7) – kończąc kontakt z pierwszym rokiem – poznaliśmy w sumie ponad 40 fonemów. W naszym nauczaniu opartym na różnych tematach wykorzystaliśmy linię czasu do sortowania kluczowych wydarzeń, które miały miejsce podczas Wielkiego Pożaru Londynu.

Kategoria wiekowa: Year 2

Dzieci z kategorii wiekowej Year 2 (Ochota Przedszkole) również były bardzo zajęte przygotowaniami do Dni Otwartych – które odbędą się w przyszłym tygodniu, były one również niezwykle podekscytowane nauką matematyki – a dokładnie liczeniem MASY!

Poprzez bezpośrednie obliczenia szacowali oni swoje prognozy dotyczące tego, ile ważą poszczególne rzeczy oraz przedmioty. Dzieci sprawdzały, które z nich ważą mniej lub więcej. Udało im się też znaleźć czas na zaprojektowanie własnych kosmitów po tym, jak po raz kolejny posłuchali wiersza „Aliens Stole My Underpants” – Briana Mosesa…

 

Translated by: Karol Juchniewicz
Main author: Gary Lycett

Share:

Other posts

CONTACT
REQUEST A VISIT